Kosztowne leczenie

Posted by – 26 maja 2011

Mimo, że mówi się, iż niektórych rzeczy nie możemy kupić, to jednak ciężko wyobrazić sobie życie bez pieniędzy. Dzięki nim nie tylko możemy zaspokoić swoje potrzeby, spełniamy marzenia i możemy godnie żyć. Okazuje się, że dzięki pieniądzom możemy być zdrowi, chociaż niektórzy uważają, że zdrowia kupić się nie da.

Tak naprawdę jednak dzisiejsze realia nie są ani zbyt proste, ani też sprawiedliwe. Okazuje się bowiem, że wyłącznie ten, kto posiada dostęp do pieniędzy, może liczyć na opiekę lekarską na odpowiednim poziomie. Wydawałoby się, że każdy człowiek posiada równe szanse na leczenie, jednak przysługująca każdemu publiczna służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia.

Wielomiesięczne czekanie na wizytę u specjalisty, przeciągające się awarie sprzętu medycznego, jego brak i wadliwe działanie, a do tego niefinansowanie wielu zabiegów czy sprzętu, takiego jak proteza nogi czy proteza podudzia to tylko jedne z wielu wad państwowej służby zdrowia. Nie każdy ma jednak tyle zdrowia, by spokojnie czekać na odległe w czasie wizyty i zabiegi.

Niejednokrotnie czas ma kluczowe znaczenie i nie można dłużej zwlekać z leczeniem. Dlatego też wielu ludzi odwiedza prywatne gabinety. Jednakże, nie każdego na to stać. Tak samo jak wiele osób nie może sobie pozwolić na kupno potrzebnych leków czy wspomnianych wyżej różnego rodzaju sprzętów medycznych.

 

Closed